ואז צפיתי בדבר הבא לפני כולם- ‘שיר אלוני והכותרות’- בשורת האינדי שחייבים להכיר!

‘שיר אלוני והכותרות’ מופע רוק עכשווי מקורי עלה השבוע ביום ראשון בלבונטין והציג מסע מרתק אל תוך ההוויה הישראלית תל-אביבית שהצליחה לגעת בכל אחד מהיושבים בקהל.

שיר אלוני היא אחת הפייטריות של עולם האינדי הישראלי, מאחוריה ספר שירה ראשון בהוצאתה, אינספור שירים שעלו ליוטיוב, תוכניות רדיו בהגשתה ב-‘רדיו החברתי’, וכמובן- מאבק פוליטי שהלך והתעצם מימי מחאת האוהלים זצ”ל ועד ימינו.

 
המופע של שיר והכותרות מאופיין בעיצוב מדוקדק וארט יוצא דופן של סטיקרים וכותרות המופיעות  על חולצות הנגנים ועל השמלה של שיר (שהיא תפרה בעצמה!)
.
על הבמה עמדה שיר אלוני יחד עם עוד שני נגני גיטרה, בסיסט, מתופף וכנר שהצטרף למספר שירים והפך את העיבוד ליוצא דופן במיוחד.
 
 במהלך השירים שיר הפגינה וירטואזיות בימתית, יכולת הגשה של שועלת במות ותיקה, ושירה מהודקת. ניכר שמאות שעות החזרות (שוודאי הושקעו באלבום) השתלמו, וכן שיתופי פעולה עם יוצרים כמו קורין אלאל ויצחק קלפטר.

 המופע עובר בין שירים פרי עטה, גרסאת כיסוי אחת או שתיים, שיר שכתב אחיה (שהתאבד בשירותו הצבאי), וכן שיר מאת יצחק קלפטר בשם ‘כאן לבד הלילה’ שהולחן על ידי שיר אלוני (מבלי שידעה שהשיר הושר בעבר על ידי אריק אינשטיין).
הטקסטים של שיר אישיים מאד ומעבירים סיפור אישי על כמיהה להצלחה, התמודדות עם שכול וכאב, אובדן, וכמובן הרבה מאד תקווה. מארג השירים, מ-‘אגדה מוזרה’ שתורגם מרוסית ומציג אגדה אינדיוודואלית אישית ועד  ‘יש מלאך’ שמתכתב עם המנוני האחווה הישראלים (מהסוג ששומעים בפרסומות לסלקום).
 
לסיכום, שיר סיימה את הערב מול קהל מהופנט שלא יכל להסיר ממנה את העיניים,  אני יכול להתחייב על כך שבעוד שנה מהיום המופע של שיר יעבור בכל הארץ, לדעתי כדאי להתחיל לקנות כרטיסים לפני ששיר ‘ארנבת’ אלוני תהיה SOLD OUT/